Frezowanie kanalizacji

Od lat rozwiązujemy różne problemy z działaniem lub drożnością kanalizacji, świadcząc swoje usługi na rzecz klientów z Wrocławia i okolic. Stosujemy nowoczesne narzędzia i skuteczne metody pracy, wykorzystując je do czyszczenia rur kanalizacyjnych oraz usuwania awarii sieci rurociągowych. Jedną z metod, którą posługujemy się w pracy, jest frezowanie kanalizacji. Sięgamy po tę metodę wtedy, gdy niedrożność instalacji kanalizacyjnych powodują:

  • uszkodzone rury kamionkowe,
  • ułożone w poprzek kanału trójniki i rury,
  • wrastające w kanalizację korzenie krzewów i drzew,
  • złogi zaprawy betonowej i progi betonowe,
  • stwardniałe tłuszcze.

Udrażnianie rurociągów z wykorzystaniem frezowania

Frezowanie jest najskuteczniejszą metodą udrażniania rur odpływowych, jeżeli chodzi o potrzebę usunięcia z rurociągu zanieczyszczeń innych niż osad. Wykonywane jest tzw. robotem frezującym, który jest sterowany przez operatora. Proces ten podlega kontroli, poprzez możliwość monitorowania jego przebiegu. W ten sposób możemy precyzyjnie usunąć przeszkody, nie uszkadzając rur od wewnątrz. Drożność rur uzyskuje się poprzez wyciągnięcie wyfrezowanych elementów pompą ssącą. Frezowiny te trafiają bezpośrednio do beczki pojazdu WUKO.

Prace przy użyciu robota frezującego

Robot frezujący to przenośny sprzęt przystosowany do pracy w rurach o średnicy od DN 90 do DN 150. Mała średnica zewnętrzna robota frezującego zapewnia doskonały dostęp przez kolana o średnicy DN 100 i większej. Robot frezujący może być popychany tyczkami bądź wciągany ręcznie. Jest doskonałym narzędziem do otwierania przykanalików oraz do prac przygotowawczych takich jak szlifowanie, usuwanie korzeni, betonu, gliny lub korozji w różnych typach rur. Wszystkie operacje wykonywane są pod stałym nadzorem operatora, dzięki wbudowanej kamerze usytuowanej przed głowicą tnącą robota.

Głowice frezujące

Do prac związanych z czyszczeniem, a zwłaszcza udrażnianiem kanalizacji używamy również głowic frezujących. Są to głowice czyszczące z turbiną hydrauliczną, które stosujemy do bardzo trudno usuwalnych osadów i przedmiotów znajdujących się w kanalizacji. Za pomocą tych głowic jesteśmy w stanie usunąć płuczki betonowe, pnie drzew, duże ilości korzeni, skamieliny i podobne nieczystości stałe, jakie znajdują się w rurach.

DLA STAŁYCH KLIENTÓW,

M.IN. TYCH, Z KTÓRYMI PODPISUJEMY UMOWY

NA OBSŁUGĘ SERWISOWĄ KANALIZACJI,

MAMY KORZYSTNY SYSTEM UPUSTÓW I RABATÓW CENOWYCH

Zapraszamy do współpracy

tel. 721 494 455

oferty@mijalski.pl