Inspekcja TV

Zakład Techniki Kanalizacyjnej Jarosław Mijalski

Czytaj więcej Strzałka

Inspekcja TV

Sprawdzanie kanalizacji sanitarnych, deszczowych, przemysłowych, ogólnospławnych

Specjalizujemy się w przeprowadzaniu dokładnych inspekcji  kanalizacji sanitarnych,deszczowych, przemysłowych i innych stosując odpowiedni sprzęt (kamery samojezdne oraz kamery wpychane) dokonujemy kompleksowych przeglądów instalacji, których celem jest sprawdzenie, czy są w pełni drożne, wolne od wad oraz wykonane w zgodzie z przepisami prawa.
Kamera samojezdna wyposażona jest w głowicę obrotową, dzięki czemu możemy sprawdzić stan kanalizacji po obwodzie, wykonać dokumentację fotograficzną poszczególnych miejsc oraz opis studni od strony wewnętrznej.

W swoich zasobach posiadamy kamery do wykonania nagrań z inspekcji kanałów już od średnicy 30mm. Po inspekcji wykonujemy raporty o stanie kanalizacji, wydajemy opinie oraz doradzamy w sposobie rozwiązywania problemów z kanalizacją.

Współpraca z nami to same korzyści!

Oferujemy:

Uniwersalność, posiadamy sprzęt i wiedzę, które pozwalają nam na dokonywania inspekcji praktycznie w każdych warunkach. Bez problemów radzimy sobie nawet z najbardziej zawiłymi i skomplikowanymi problemami.

Pełna obsługa, zajmujemy się całym procesem inspekcji od momentu przyjazdu naszej ekipy serwisowej, otwarciem (i późniejszym zamknięciem) studni rewizyjnych, rejestrację obrazu instalacji wraz z niezbędnymi pomiarami, wykonaniem zdjęć oraz sporządzeniem szczegółowego protokołu.

Aktywne wsparcie, z przyjemnością dzielimy się naszą wiedzą, dzięki czemu poza specjalistycznymi usługami, doradzamy także w zakresie doboru najbardziej optymalnych rozwiązań.

Doskonały sprzęt, dysponujemy innowacyjnymi narzędziami,które radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.Dostarczają przy tym doskonałą jakość cyfrowego obrazu, który wykorzystujemy do zdiagnozowania oraz rozwiązania napotkanych problemów.

Pewność i bezpieczeństwo, działamy w zgodzie z polskim prawem i normą „Budowa i badania przewodów kanalizacyjnych” (PN-EN 1610 z marca 2002 r.),mówiącymi o tym, że po zakończeniu montażu przewodów powinny być przeprowadzone właściwe kontrole obejmujące kontrolę wizualną. Zgodnie z Polską Normą Nr PN-EN 13508-2 i punktem 5.2 tej normy, kontrola wizualna powinna obejmować „inspekcję rurociągu od wewnątrz” przy użyciu „zdalnie sterowanej kamery przewodowej telewizji przemysłowej.

 

Przeprowadzamy dokładne inspekcje kanalizacji

Każdą usługę zaczynamy od dokładnego diagnozowania problemu oraz doboru najlepszych narzędzi. Następnie przystępujemy do inspekcji TV, której efektem jest znalezienie źródła kłopotów oraz przygotowanie protokołu z najważniejszymi informacjami.

 

Zaawansowana inspekcja kanalizacji obejmuje:

 • Rejestrację obrazu wewnątrz kanalizacji;
 • Pomiary spadków;
 • Pomiar długości odcinków;
 • Spis ewentualnych nieprawidłowości i uszkodzeń wraz z dokumentacją fotograficzną;
 • Raport z inspekcji w wersji papierowej oraz elektrycznej – na nośniku CD;
 • Opinię techniczną o stanie kanalizacji;

 

Nasze działania umożliwią dokładnie poznanie stanu obsługiwanych lub wykorzystywanych ciągów kanalizacyjnych.

 

 • Rejestrujemy obraz instalacji
  Podczas inspekcji wykonujemy pomiary spadków, nagrywamy i robimy zdjęcia miejsc szczególnych (takich jak zakręty uszkodzenia)a także przeprowadzamy mapowanie całej instalacji.

 

 • Znajdujemy źródła awarii i zatorów
  Odszukujemy wszelkie źródła problemów związanych z funkcjonowaniem kanalizacji: nielegalne przyłącza, uszkodzenia i nieszczelności rurociągów, wrastające  korzenie drzew i roślin oraz sprawdzamy czy nie występują w nich inne anomalie.